VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratel letos s rekordním počtem vystavovatelů

Sberatel.info

6. září, 2022

Přes 220 vystavovatelů z několika desítek zemí bude hostit letošní veletrh Sběratel, který proběhne od 9. do 10. září na výstavišti PVA Expo Praha. Máme jejich přehled, ale další každým dnem ještě přibývají. A návštěvníky opět čeká nabitý doprovodný program.

Veletrh se vrací v plné síle.I když covid-19 pořádání veletrhu nezhatil, pandemie se přeci jen na veletrhu 2021 odrazila. Už jenom tím, že řada vystavovatelů prostě kvůli omezením nemohla do Prahy dorazit.

Letos se tak Sběratel vrací v plné parádě včetně firem z blízké Evropy (pošta Lichtenštejnska, Lucemburska, Slovenska, pošta OSN) i vzdálených kontinentů (pošta Albánie nebo Kyrgyzstánu) a samozřejmě desítkami dealerů, kteří přivezou zajímavý materiál z celého světa.

Nově třeba švýcarský aukční dům Rapp, z Rakouska se vrací Viennafil a Schoeller Münzhandel, z USA Heritage Auctions, ale nebude chybět Antium Aurum, Emporium Hamburg, Künker Auction, Rauch, Klim, NGC nebo Bohemia Mint a další. Vrací se třeba také Česká mincovna, která s logem Sběratele chystá sběratelský blistr se svou úspěšnou investiční mincí Český lev. Poprvé se účastní například mincovna z Gdaňsku, plus dealeři mincí a známek z Francie, Holandska nebo Něměcka.

Kulaté výročí připomene řada pamětních sběratelských rarit

Sběratel letos slaví 25 let. Organizátoři přichystali k výročí sešitek vlastních známek pod názvem „Poklady na veletrhu Sběratel“, který připomíná, že jen na veletrhu můžete objevit, při (velké) troše štěstí opravdový sběratelský poklad.

Ty, které jsou v Česku nejžádanější, nebo se prodaly za nejvíce peněz v hlavních nomenklaturách Sběratele jsou pak vyobrazeny na jednotlivých známkách.  Každou z nich vytvořil jiný výtvarník – filatelii (žilkovaná čtyřkoruna s převráceným přetiskem PČ 1919) Jaromír, Libuše a Kamil Knotkovi, numismatiku (svatováclavský pětidukát 1937) Petr Ptáček, minerály (vltavín) Roman Sedlák a pohlednice (historické výstaviště v Praze-Holešovicích) Milan Bauer.

Všichni jmenovaní výtvarníci přislíbili účast na páteční autogramiádě. Doplní je Jiří Slíva, jenž je autorem loga Odborné společnosti sběratelů vlastních známek. A také listu vlastních známek, který společnost vydává k desetiletému výročí zavedení programu vlastních známek do poštovního provozu (jedná se současně o první vlastní známky ve tvaru hexagonu).

Předseda společnosti a někdejší vedoucí odboru známkové tvorby České pošty Břetislav Janík, který stál u jejich zrodu, k události připravil průřezovou výstavku nejzajímavějších vlastních známek, které byly během poslední dekády emitovány.

Novinkou ve „Zlaté sbírce Václava Zapadlíka“ je Škoda 645

Veletrh Sběratel také tradičně vydá další sběratelské bankovky ze série „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ a „World of Wildlife manželů Knotkových“. Novým modelem ve „Zlaté sbírce Václava Zapadlíka“ je Škoda 645. Autorem sběratelské bankovky je opět přední světový tvůrce fantaskních bankovek Matej Gábriš.

Motivem bankovky „World of Wildlife manželů Knotkových“ jsou letos a sběratelskou bankovku přijde v pátek spolu s manželi Knotkovými osobně představit autorka jejího designu grafička Pavla Šťastná.

Obě sběratelské bankovky si budou moci členové Klanu sběratelů zakoupit s předstihem.

Praga Piccola představí činnost klubů SČF i nejdražší českou oběhovou minci

Výstavka věnovaná vlastním známkám bude součástí letošní výstavy sběratelských unikátů Praga Piccola, která veletrh každý rok provází. V jejím rámci se budou prezentovat také kluby sdružené pod Svazem českých filatelistů. Reprodukce zajímavých exponátů z oblasti kosmonautiky, aerofilatelie nebo perfinů mají za cíl představit činnost klubů široké veřejnosti, upozornit na to co kluby dělají a přilákat nové členy.

Pod hlavičkou Praga Piccola bude ale vystavena i nejžádanější a nejdražší česká oběhová mince, desetikoruna z roku 1993 s odlišnou ražbou, která se v letošní roce prodala za 600 000 Kč (možná ji máte vy peněžence i vy!).

Nebude chybět oceňování sbírek a doprovodné veletrhy

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík. I letos je rozšíří Klub sběratelů autogramů, aukční dům Obrazy v aukci (výtvarná díla, sochy) nebo Antik Kureš (starožitnosti).

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel se uskuteční také veletrh Minerály drahé kameny a v sobotu se v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market.

Znovu se na živo vrací konference Trading Expo a Alternativní investice a to v sobotu 10. září do kongresového sálu výstaviště. Registrace na ní je zdarma a bude se mluvit o investicích do mincí, autogramů, veteránů, nemovitostí, smaragdů, drahých kovů a samozřejmě poštovních známek.

Všichni členové klanu sběratelů dostanou tradičně e-mailem poukázku na volnou vstupenku a budou mít možnost zakoupit sběratelské bankovky ze série „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ a „World of Wildlife manželů Knotkových“ v předveletržní nabídce.

Kompletní program veletrhu a seznam vystavovatelů najdete zde.

JJ, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

  • České muzeum hudby

    Muzeum se sbírkou mechanických hudebních nástrojů.

    Praha, Hlavní město Praha

    www.nm.cz/Ceske-muzeum-hudby/...
  • Letecké muzeum Metoděje Vlacha

    Muzeum se sbírkou létajících i statických letadel.

    Mladá Boleslav, Středočeský kraj

    www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/...
  • Muzeum motocyklů Jawa

    Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

    Rabakov u Mladé Boleslavi, Středočeský kraj

    www.jawa-muzeum.cz/
  • Muzeum lázeňských pohárků

    "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky