VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Vše o investování do sběratelství se dozvíte na konferenci „Zasvěcený sběratel = úspěšný investor“

Sberatel.info

3. září, 2018

Berete sběratelství nejen jako hobby, ale také jako dlouhodobou investici do budoucna? Pak byste si neměli nechat ujít konferenci „Zasvěcený sběratel – úspěšný investor“, která se uskuteční 8. září v kongresovém sále výstaviště PVA Expo Praha jako součást veletrhu Sběratel. Přední odborníci na různé oblasti sběratelství se tam podělí o své zkušenosti se sběratelstvím jako investicí. Vstup na konferenci je po registraci zdarma.

Lukáš Jokl, někdejší marketér v České mincovně, nyní ředitel společnosti České dukáty, bude mluvit o sbírání a investování do moderních mincí a medailí. Poradí, jak se vyznat na trhu a nechá posluchače nahlédnout do zákulisí mincovního byznysu. Jeho přednášku pak doplní Karel Havránek, konzultant prodeje České mincovny, který osvětlí historii investičních mincí jako je kanadský Maple Leaf, americký Eagle, jihoafrický Krugerrand, australský Klokan, čínská Panda či Vídeňských filharmoniků, ke kterým se vloni připojil Český lev.

IMG_5640

Jak investovat do umění

Vladimir Rösel, investiční bankéř fúzí, akvizic a alternativních investic a v letech 2011 – 2013 ředitel Národní galerie v Praze, zasvětí návštěvníky konference do „byznysu“ s uměním.

Umělecká díla, v rámci veřejného trhu, jsou vnímána jako alternativní investiční aktivum od 17. století. Byl to věk holandské zlaté éry umění, tedy baroka, který z umění pro širokou veřejnost udělal míru hodnoty, prostředek směny, zúčtovací jednotku a uchovatele hodnoty.

Dobře a úspěšně investovat do uměleckých děl, i když lze vysledovat tržní historii těchto investic přes 400 let, není jednoduché. Investor by se proto měl vždy řídit latinským obchodním termínem caveat emptor – právní zásadou, že kupec si má dávat pozor. Investovat je dnes možné prakticky do čehokoli, ale následně úspěšně realizovat hodnotu (investiční výnos) je už těžší.

Oskar Kokoschka: Praha (Pohled z ateliéru na Petřín), 1936/37,  olej na plátně, 94 x 125 cm, cena: 52 080 000 Kč, Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

Oskar Kokoschka: Praha (Pohled z ateliéru na Petřín), 1936/37,
olej na plátně, 94 x 125 cm,
cena: 52 080 000 Kč, Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

Jak tedy uchovat hodnotu investice do umění či případně získat očekávaný výnos? Jaké jsou možnosti na trhu s uměním? Pohled na umění jako úspěšnou investici bude představen v otázkách a komentářích těchto alternativních investic v rámci vývoje posledních let.

Který vůz bude za pár let veteránským hitem?

Stanislav Gálik, ředitel inovační laboratoře AuresLab společnosti AAA Auto a vedoucí projektu Mototechna Classic se bude věnovat v současnosti velmi populárnímu sběratelskému fenoménu – automobilovým veteránům.

Jak poznat budoucího veterána a podle čeho vybrat vůz, na jehož koupi rozhodně neproděláte? V inovační laboratoři AuresLab, kterou vede, možná znají odpověď. Firma totiž vyvinula aplikaci Algorithmic Pricing, která dokáže shromáždit a analyzovat veškerá data o ojetých vozech nabízených k prodeji na českém trhu a na základě těchto dat pak určit nejvýhodnější cenu jak pro výkup, tak následný prodej automobilu. Díky tomu dokáže zjistit minulý i současný zájem o vozy, které mají nakročeno k tomu, stát se oblíbenými veterány, respektive youngtimery a predikovat jejich cenu v budoucnu.

š110L

Například Polski Fiat 126p, nebo-li „Maluch“, který se vyráběl v letech 1973-2000 stál 70 000 Kč, ale predikce jeho ceny za pět let je 120–150 tisíc Kč. Podobné je to s wartburgy, Škodami 120 L nebo ladami jejichž cena může v budoucnu vyšplhat až na 150 000 Kč. Stejně tak se bude Škoda Rapid podle odhadů AuresLabu prodávat až za 250 000 Kč…

Jak nakupovat drahé kovy a nespálit se

Jan Dvořák, hlavní analytik společnosti Silverum nabídne posluchačům „Rukověť pro investory do stříbra a zlata.“ Jeho přednáška by měla odpovědět na otázky jako: Jaké jsou možnosti investování do stříbra a zlata? Kdy zvolit raději fyzický nákup kovu, kdy cenný papír? Jsou lepší mince, slitky či větší cihly? Které varianty přinášejí výhody z daňového hlediska, jak je to s likviditou při budoucím prodeji? Na co si dát pozor, abychom minimalizovali riziko nákupu padělku?

Odhalí padělek jedna fotka z telefonu?

Padělkům se bude věnovat také Marvan Shamma, hlavní architekt a šéf vývoje společnosti One Prove. To  je český start-up, který vyvíjí nástroj, jež má umožnit rozpoznávání padělků mobilem. Pokud se jim to povede, bude se jednat o revoluci ve sběratelství, která může řádně zamávat s cenami sběratelských předmětů napříč všemi kategoriemi.

Registrovat se můžete zde.

jj, foto archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky