Veletrh Šperky a kameny láká na originály a rarity. Můžete si vytvořit i vlastní šperky
Sberatel.info
8. November, 2022
Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů plus minerály a drahé kameny z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a drahé kameny. Akce proběhne v sobotu 19. listopadu v hotelu Olympik Praha.
Několik desítek špičkových tvůrců a prodejců bude na veletrhu nabízet šperky z naturálních kamenů tvořené za použití metalických dílů, ručně dělané náramky a náhrdelníky, šperky z přírodních minerálů a surových kamenů, perleti a říčních perliček, dekorační barevné kameny nebo málo známé a raritní minerály a fosílie.
Natalie Škodová bude na veletrhu vystavovat šperky ze své kolekce “Jewelry by Natalia” a prezentovat také kameny samotné. Nabízí mimo jiné široké portfolio kabošonů, kdy importuje jen ty nejlepší kusy a snaží se vyhovět i nejnáročnějším klientům.Surové i opracované kameny z celého světa, solitéry do interiéru i ručně vyráběné šperky najdete una u Moniky Zdichyncové, která tvoří pod jménem Manikja gems. Věra Slaninová, kterou její široká skupina fandů zná také jako „Broučmenku“, přiveze na akci několik novinek. Všechny její šperky jsou vyrobeny technikou Tiffany z mědi a zdravotně nezávadného cínu s převážně broušenými kameny z celého světa.
Návštěvníci si také mohou nechat zdarma ocenit vlastní
donesené kameny a šperky. Odborný znalec a náš přední mineralog Karel Mařík
bude zdarma poskytovat konzultace ohledně, kvality, ceny a pravosti jimi
donesených šperků, minerálů a drahých kamenů.
Záhnědy, křišťály a citríny z Vysočiny z lokality Bohdalec, ohnivý drahý opál je z Mexika, území Jalisco a další originální brusy bude ve své expozici prodávat Štěpán Krejsek.
Alena Benešová vyrábí cínované autorské šperky s minerály pod značkou Almabe a jak říká, „každý šperk, který přiveze na veletrh, ať jde o náhrdelník, náušnice nebo prsten, je neopakovatelný originál“.
Drtivá většina vystavovatelů vytváří šperky ručně, každý kus
je unikátní a jedinečný originál. Nabídka veletrhu je opravdu pestrá, takže
návštěva veletrhu potěší celou rodinu. A pozor! Děti a mládež do 18 let mají na
veletrh vstup zdarma.
Různé typy šperky z cínu, minerálů a drahých kamenů bude možné koupit také u Jany Jaklové.
Petr Bury a jeho Mypaleoshop ukáže velký výběr mamutích zubů (stoliček), velké množství hmyzu v pravém baltském jantaru a stejně tak i velkou nabídku jantarových šperků. Nabízet bude ale také nože vlastní výroby s mamutími zuby a kly zakomponovanými do rukojeti.
Maori Art je malá řezbářská dílna, inspirovaná maorskou kulturou a Novým Zélandem. Její šperky jsou ručně vyřezávané z kosti, kamene a dřeva. Na Špercích a kamenech nabídnou šperky z Greenstonu, maorsky Pounamu. Maorové ho používali k výrobě nástrojů, zbraní, ale i ke zdobení a výrobě amuletů. Dodnes je uctíván pro svou bohatou historii, čistou krásu a léčivé vlastnosti. Na výběr bude několik typů symbolů, které vychází z maorské kultury. Každý amulet je jedinečný, svojí kresbou, zpracováním a významem.
Novinku na českém trhu, tzv. „Úzkovku“ představí na Špercích
a kamenech autorská značka šperků Melvys. Úzkovka zdobená minerály je nástroj z
nerezové oceli, který připomíná psí píšťalku a slouží k ovládání dechu a
dýchání tak, aby pomohl snížit stres a zmírnit úzkost či paniku.
Na veletrhu Šperky a kameny najdete také starožitné šperky s drahými kameny. Bude je nabízet Antik Kureš, kde vám milé dámy také případně ohodnotí starožitné prsteny, náhrdelníky, náušnice nebo brože z vašich rodinných pokladů. Ivana Prachařová, která tvoří pod značkou Kámen je šperk, přiveze na veletrh tradičně širokou nabídku autorských šperků z hornin a surových minerálů.Hroznové chalcedony z Indonesie, jak sběratelské, tak i vhodné ke zpracování do šperků plus jihočeské vltavíny najdete v expozici u Tomáše Peltráma.Lenka Čajenka vyrábí macramé šperky z pravých minerálů převážně od českých brusičů. Šperky jsou bez kovů (vyjma náušnic), tedy vhodné pro alergiky. Jsou omyvatelné. Náramky, náhrdelníky i čelenky mají nastavitelný obvod pomocí posuvného uzlíku. Minimalistické i barevné, střídmé i extravagantní!
Přímo na veletrhu Šperky a kameny si také můžete vytvořit vlastní šperk nenáročnou technikou drátování. U stánku Monsterance CZ si během workshopůi budete moct vyrobit vlastní šperk z donesených nebo na místě zakoupených kamenů. Zkušené lektorky vás celým procesem rády provedou, všechen materiál i pomůcky budou na místě k dispozici. Akce je vhodná pro zkušené i začínající šperkaře. Těšíme se na vás!
Mince je v pořadí pátou a zároveň poslední letošní vydávanou dvousetkorunou. Emise je také posledním počinem právě končícího emisního plánu pamětních mincí a bankovek České národní banky na roky 2016 až 2020.
Tuzemský rekord za vydraženou minci zaznamenala aukční síň Macho & Chlapovič. Desetidukát Ferdinanda III. vyražený v Kremnici v roce 1642 s vyvolávací cenou 200.000 eur (5,3 milionu Kč) byl vydražen za 30 milionů korun včetně aukční přirážky.
Osobní předměty, včetně ručně psaných textů písní a jevištních kostýmů, budou v září nabídnuty v aukci. Zpěvák skupiny Queen sbírku budoval 30 let a vše uchovával ve svém domě v západním Londýně. Když v roce 1991 zemřel, vše odkázal jedné ze svých nejstarších přítelkyň Mary Austinové.
Český aukční žebříček má aktuálně rekord v podobě díla Františka Kupky Plochy příčné II, který se koncem května prodal za 78 milionů korun včetně aukční […]
Loňský rok byl na českém aukčním trhu opět rekordní a jeho obrat dosáhl 1,42 miliardy korun, meziročně o 13 procent více. Letošní první půlrok naznačoval, […]
Muzeum motocyklů zaměřené především na 70. a 80. léta.
Sezemice, Pardubický kraj
Cvokařské muzeum zahájí jubilejní pátou sezonu
Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitále bylo vybudováno nadšením chalupáře, který si před čtyřiceti lety ze stavení, v jehož části je dnes muzeum umístěno, vzal za manželku Jiřinu Kulovanou, jejíž předci se věnovali cvokařskému řemeslu. Cvokařství už dávno neexistuje, ale byla by velká škoda, aby upadlo v zapomenutí. Po zimní přestávce Cvokařské muzeum znovu otevře na velikonoční sobotu 26. března 2016.
Starý Rožmitál, Středočeský kraj
Vlastivědné muzeum v Olomouci
Muzeum s řadou zajímavých expozic, pod které, mimo jiné, spadá Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových.
Útulný minipivovar s pivnicí pojatou ve starorakouském duchu s výborným pivem i jídelním lístkem. Pro sběratele pivních suvenýrů výborná možnost zakoupit třeba minimini pivní sklenici s logem pivovaru o velikosti 1/8 litru.
Adresa: Linzer Strasse 275