Veletrh Šperky a kameny láká na originály a rarity. Můžete si vytvořit i vlastní šperky
Sberatel.info
8. November, 2022
Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů plus minerály a drahé kameny z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a drahé kameny. Akce proběhne v sobotu 19. listopadu v hotelu Olympik Praha.
Několik desítek špičkových tvůrců a prodejců bude na veletrhu nabízet šperky z naturálních kamenů tvořené za použití metalických dílů, ručně dělané náramky a náhrdelníky, šperky z přírodních minerálů a surových kamenů, perleti a říčních perliček, dekorační barevné kameny nebo málo známé a raritní minerály a fosílie.
Natalie Škodová bude na veletrhu vystavovat šperky ze své kolekce “Jewelry by Natalia” a prezentovat také kameny samotné. Nabízí mimo jiné široké portfolio kabošonů, kdy importuje jen ty nejlepší kusy a snaží se vyhovět i nejnáročnějším klientům.Surové i opracované kameny z celého světa, solitéry do interiéru i ručně vyráběné šperky najdete una u Moniky Zdichyncové, která tvoří pod jménem Manikja gems. Věra Slaninová, kterou její široká skupina fandů zná také jako „Broučmenku“, přiveze na akci několik novinek. Všechny její šperky jsou vyrobeny technikou Tiffany z mědi a zdravotně nezávadného cínu s převážně broušenými kameny z celého světa.
Návštěvníci si také mohou nechat zdarma ocenit vlastní
donesené kameny a šperky. Odborný znalec a náš přední mineralog Karel Mařík
bude zdarma poskytovat konzultace ohledně, kvality, ceny a pravosti jimi
donesených šperků, minerálů a drahých kamenů.
Záhnědy, křišťály a citríny z Vysočiny z lokality Bohdalec, ohnivý drahý opál je z Mexika, území Jalisco a další originální brusy bude ve své expozici prodávat Štěpán Krejsek.
Alena Benešová vyrábí cínované autorské šperky s minerály pod značkou Almabe a jak říká, „každý šperk, který přiveze na veletrh, ať jde o náhrdelník, náušnice nebo prsten, je neopakovatelný originál“.
Drtivá většina vystavovatelů vytváří šperky ručně, každý kus
je unikátní a jedinečný originál. Nabídka veletrhu je opravdu pestrá, takže
návštěva veletrhu potěší celou rodinu. A pozor! Děti a mládež do 18 let mají na
veletrh vstup zdarma.
Různé typy šperky z cínu, minerálů a drahých kamenů bude možné koupit také u Jany Jaklové.
Petr Bury a jeho Mypaleoshop ukáže velký výběr mamutích zubů (stoliček), velké množství hmyzu v pravém baltském jantaru a stejně tak i velkou nabídku jantarových šperků. Nabízet bude ale také nože vlastní výroby s mamutími zuby a kly zakomponovanými do rukojeti.
Maori Art je malá řezbářská dílna, inspirovaná maorskou kulturou a Novým Zélandem. Její šperky jsou ručně vyřezávané z kosti, kamene a dřeva. Na Špercích a kamenech nabídnou šperky z Greenstonu, maorsky Pounamu. Maorové ho používali k výrobě nástrojů, zbraní, ale i ke zdobení a výrobě amuletů. Dodnes je uctíván pro svou bohatou historii, čistou krásu a léčivé vlastnosti. Na výběr bude několik typů symbolů, které vychází z maorské kultury. Každý amulet je jedinečný, svojí kresbou, zpracováním a významem.
Novinku na českém trhu, tzv. „Úzkovku“ představí na Špercích
a kamenech autorská značka šperků Melvys. Úzkovka zdobená minerály je nástroj z
nerezové oceli, který připomíná psí píšťalku a slouží k ovládání dechu a
dýchání tak, aby pomohl snížit stres a zmírnit úzkost či paniku.
Na veletrhu Šperky a kameny najdete také starožitné šperky s drahými kameny. Bude je nabízet Antik Kureš, kde vám milé dámy také případně ohodnotí starožitné prsteny, náhrdelníky, náušnice nebo brože z vašich rodinných pokladů. Ivana Prachařová, která tvoří pod značkou Kámen je šperk, přiveze na veletrh tradičně širokou nabídku autorských šperků z hornin a surových minerálů.Hroznové chalcedony z Indonesie, jak sběratelské, tak i vhodné ke zpracování do šperků plus jihočeské vltavíny najdete v expozici u Tomáše Peltráma.Lenka Čajenka vyrábí macramé šperky z pravých minerálů převážně od českých brusičů. Šperky jsou bez kovů (vyjma náušnic), tedy vhodné pro alergiky. Jsou omyvatelné. Náramky, náhrdelníky i čelenky mají nastavitelný obvod pomocí posuvného uzlíku. Minimalistické i barevné, střídmé i extravagantní!
Přímo na veletrhu Šperky a kameny si také můžete vytvořit vlastní šperk nenáročnou technikou drátování. U stánku Monsterance CZ si během workshopůi budete moct vyrobit vlastní šperk z donesených nebo na místě zakoupených kamenů. Zkušené lektorky vás celým procesem rády provedou, všechen materiál i pomůcky budou na místě k dispozici. Akce je vhodná pro zkušené i začínající šperkaře. Těšíme se na vás!
Veletrh, kterého se účastní několik desítek vystavovatelů z celé Evropy, nabídne možnost zakoupit raritní dárky nejen pro sběratele. Největší předvánoční sběratelská akce zaměřená na mince, bankovky, poštovní známky, pohlednice a další sběratelské zboží proběhne od 20. do 21. listopadu v hotelu Olympik Praha.
Proč investovat do poštovních známek, mincí, veteránů, ale také třeba autogramů nebo smaragdů, to jsou jen některá z témat konference Trading Expo & Alternativní investice. Proběhne 10. září na výstavišti PVA Expo Praha společně s mezinárodním veletrhem Sběratel. Vstup na obě akce je po registraci zdarma.
Původní auta Mini v Česku převálcoval jejich novodobý nástupce od BMW. Zatímco klasických Mini vyráběných 40 let do roku 2000 jezdí v tuzemsku jen 66, jeho novodobého nástupce má v garáži téměř 9000 majitelů. Vyplývá to z údajů centrálního registru vozidel.
Do pražského hotelu Olympik se od 22. do 23. března chystá na osmdesát prodejců z celého světa, mimo jiné dorazí s kompletním sortimentem svých známek Německá pošta. Návštěvníkům budou nabízet poštovní známky, mince, bankovky, medaile, pohlednice a další sběratelský materiál.
V listopadu začala edice Luxusní knihovna distribuovat dva tituly, které populární formou seznamují s dílem Michelangela Buonarrotiho a Leonarda da Vinci. Kniha s pořadovým číslem […]
Muzeum motocyklových závodů, které mají ve městě více než osmdesátiletou tradici: V polovině května se pravidelně v Hořicích na přírodním okruhu konají motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla.
Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.
Praha, Hlavní město Praha
Muzeum automobilů Maybach
Maybach ve 30. letech 20. století patřil luxusem i cenou mezi nejprestižnější automobilové značky. Muzeum v německém Neumarktu vlastní přes 10 % všech exemplářů, které se na světě zachovaly.
Neumarkt in der Oberpfalz, Německo
Minipivovar Medl-Bräu Vídeň
Útulný minipivovar s pivnicí pojatou ve starorakouském duchu s výborným pivem i jídelním lístkem. Pro sběratele pivních suvenýrů výborná možnost zakoupit třeba minimini pivní sklenici s logem pivovaru o velikosti 1/8 litru.
Adresa: Linzer Strasse 275
Vídeň, Rakousko
Poštové muzeum v Banskej Bystrici
Muzeum zaměřující se na dějiny pošty, poštovnictví, známek apod.