Mezinárodní veletrh Sběratel, který je plánován od 11. do 12. 9. 2020 (10. 9. – odpoledne pro obchodníky), tak bude první velkou sběratelskou akcí v Evropě po více než půl roce. Po tak dlouhém půstu není divu, že více 90 % tradičních vystavovatelů už nyní potvrdilo svoji účast a hlásí se řada nových.
Originální dárky nejen pro sběratele budou mít možnost koupit návštěvníci vánočního veletrhu Sběratel. Ten se uskuteční 22. – 23. listopadu v pražském hotelu Olympik. Sejde se na něm přes 80 prodejců známek, mincí, pohlednic a dalších sběratelských rarit z celého světa.
Největší sběratelskou cenu mají věci s příběhem a úplně nejlepší je, když sám sběratel je součástí příběhu. To je případ posledního letu Českých aerolinií, kterého se účastnil Michal Pupcsik. Sběratel se širokým záběrem přes řadu oborů, si z cesty přivezl nejen neopakovatelný zážitek, ale také řadu sběratelských artefaktů. Část z nich bude k vidění na vánočním Sběrateli.
Se vstupenkou na vánoční veletrh Sběratel je i letos možné navštívit tradiční veletrh starožitností Antique. Ten se koná 21. – 24. 11. na Novoměstské radnici v Praze. Sejde se na něm opět výběr těch nejlepších českých a moravských obchodů se starožitnostmi. Ústředním tématem akce jsou „Umělecké trendy a jejich návraty“.
Novou fantaskní bankovkou ze série „Bájné země filmového plátna“ je z filmu Grand restaurant pana Septima. V prodeji bude na vánočním veletrhu Sběratel 22. – 23. listopadu v hotelu Olympik Praha.
Atraktivní 0 euro suvenýr věnovaný automobilu Tatra 77 bude mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel. Československá ikona automobilového designu si letos připomíná 90 let od zahájení výroby. V prodeji bude také známkový devítiblok a další sběratelské merkantilie.
Odborná společnost filatelistických studií (OS FS) Svazu českých filatelistů pořádá ve dnech 12. až 17. listopadu na Kafkově náměstí v Praze, v rodném domě Franze Kafky, první výstavu vzácností ze sbírek předních českých filatelistů s názvem „Filatelie – rarity a příběhy“.
Pohromadě si je na výstavě s podtitulem „Pevnost z doby bronzové“ mohou návštěvníci prohlédnout poprvé. Doba bronzová se ve střední Evropě datuje přibližně mezi roky 2000 a 700 před naším letopočtem.
Veletrh je zaměřený na minerály, drahé kameny, autorské šperky a věci pro vlastní tvoření. Přijďte podpořit svoji kreativitu a nakoupit originální vánoční dárky na největší […]
Výročí 150 let Velké pardubické, výtvarníka Vladimíra Tesaře a založení Světové poštovní unie, to jsou náměty říjnových známek České pošty.
Nového majitele ale našla i stará pivní láhev, jízdní řád pro léto 1930, model lokomotivy „ušatá“ či kompletní tvorba Jiřího Kulhánka.
Repliky zlatých cihel, největšího nugetu na světě či ukázky zlata ze všech kontinentů v různých podobách zpracování nabízí nová expozice zlata v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Využívá rozšířenou realitu, která reálné exponáty obohacuje o interaktivní virtuální prvky.
Kdesi ve Francii se z hlíny, v níž ležela zakopaná více než tři desetiletí, vynořila malá soška letícího nočního dravce. Zdá se, že pátrání po zlaté sově, jedno z nejdéle trvajících hledání pokladu na světě, je teď u konce.
Více než 2,5 milionu exemplářů preparovaného hmyzu uchovávají odborníci v nenápadné budově ve Slatině na okraji Brna. Sídlí tam depozitář entomologického oddělení Moravského zemského muzea. Ve starobylých skříních se skrývají největší motýli a brouci světa i okem sotva viditelné druhy. K zajímavostem patří exempláře, které sbíral a preparoval Ondřej Sekora, autor Ferdy Mravence.
České návštěvníky v muzeu legendárního německého spisovatele Karla Maye v saském městečku Radebeul nedaleko Drážďan provádí český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. Svůj hlas totiž před několika lety propůjčil audioprůvodci, který turistům slouží zdarma.
České návštěvníky v muzeu legendárního německého spisovatele Karla Maye v saském městečku Radebeul nedaleko Drážďan provádí český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. Svůj hlas totiž před několika lety propůjčil audioprůvodci, který turistům slouží zdarma.
Chcete výhodně nakoupit drahé kameny, minerály, šperky, fosilie nebo jen získat inspiraci pro vaše domácí tvoření? Navštivte prodejní veletrh Minerály a drahé kameny, který proběhne od 12. do 13. října v pražském hotelu Olympik.
Východočeské muzeum v Pardubicích získalo do sbírek Zlatou přilbu, kterou v roce 1961 vyhrál legendární motocyklový závodník Oldřich Klaudinger. Artefakt zakoupilo od jeho manželky Boženy Klaudingerové. Muzeum tak vlastní tři trofeje slavného plochodrážního závodu.
Sběratelství luxusních psacích per není v Česku rozšířené tak jako v zahraničí, větší zájem je například o mince či poštovní známky. Přesto se ale obchodníci setkávají s lidmi, kteří za prémiové nebo vzácné psací pero utratí i desítky tisíc korun.
Poštovní známka Osvobozená republika s vyznačenou hodnotou “50/50h Doplatit” byla jednou z nejsledovanějších položek dražby pořádné aukčním domem Burda. Celkem se dražilo více než 3500 filatelistických položek.
Srpen byl na Aukru měsícem kuriozit. Prodalo se například 117 kusů pivních vršků za téměř 50 tisíc korun. Nového majitele našel ale i starý policejní odznak, píšťala z parní lokomotivy či vzácní Pokémoni.