Sberatel.info
18. December, 2020
Biennale, na kterém jsou k vidění největší domácí a světové filatelistické rarity včetně červeného mauritia, je možné i přes celostátní lockdown navštívit a to až do 8. ledna. Jak při nákupu vstupenky postupovat, vysvětluje Tomáš Mádl, předseda Prestige Philately Clubu Prague, jež akci pořádá.
Jak nákup vstupenky přes internet konkrétně probíhá?
Návštěvníci mohou vstupenky pohodlně zakoupit z domova přes webové stránky Národního muzea. Vyberou si čas, kdy chtějí výstavu navštívit a na ten jim pak bude platit vstupenka. Při koupi vstupenky přes internet tak budou mít nejen jistotu, že se na Biennale dostanou, ale bodu mít také možnost si všechny exponáty v klidu prohlédnout. Vstupenka platí na 90 minut od vstupu do muzea.
Jak je zabezpečena bezpečnost návštěvníků? Platí nějaká zvláštní pravidla související s koronavirem?
Návštěvníci musí mít v sále nasazen respirátor třídy FFFP2. Aby se zamezilo možným komplikacím, dostane ho každý zdarma k zakoupené vstupence. Návštěvníci jsou také povinni dodržovat dvoumetrové rozestupy.
V médiích se v souvislosti s Biennale se mluví hlavně o červeném mauritiovi. Jaké další rarity je ale možné na výstavě vidět?
Unikátní zápůjčky rarit starého Rakouska ze sbírek členů vídeňské Vindobony, poprvé zapůjčené mimo Rakousko, projekt „500 let poštovnictví v Čechách“ největší souhrnný exponát, jaký kdy byl vystaven, složený ze sbírek největších českých sběratelů a vítězů světových výstav, se všemi vzácnostmi Hradčan a Pošty 1919. Dále je zde rekonstrukce archu první známky světa Penny Black, skutečně první koloniální známka Lady Mc Leod, 5-barevná frankatura Rakousko 1850, známky kdysi ze sbírky hraběte von Ferrary a nespočet dalšího materiálu celkem za 250 milionu korun.
Vstupenku je možné koupit zde.
JJ, foto: Národní muzeum a PPCP