VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Poveletržní nabídka rarit z vánočního Sběratele zamíří ke členům Klanu sběratelů ve čtvrtek

Sberatel.info

24. November, 2021

V téměř „válečných podmínkách“ se uskutečnil první ročník vánočního veletrhu Sběratel. Díky nebojácným sběratelům z celé republiky se akce vydařila a našla si pevné místo v kalendáři vystavovatelů i návštěvníků. Členové Klanu sběratelů, kteří se na akci nedostali, si budou moci zajímavosti z akce objednat prostřednictvím formuláře, který během čtvrtka 25. listopadu obdrží e-mailem.

Vánoční veletrh Sběratel se konal od 20. do 21. listopadu v pražském hotelu Olympik. Účastnilo se ho na 70 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Německa, Belgie, Holandska, Francie, Itálie a Monaka, hlavními obory byla filatelie a numismatika doplněná pohlednicemi, cennými papíry a antikvárním zbožím.

Jeho výraznější zastoupení předpokládal i původní název veletrhu – SBĚRATEL / ANTIKVARIÁT. Vzhledem k širokému záběru akce ale nakonec organizátoři zvolili univerzálnější pojmenování VÁNOČNÍ SBĚRATEL. Nový název odráží také jejich snahu přitáhnout na akci nejen sběratele, ale také širokou veřejnost a nabídnout jí možnost zakoupit originální vánoční dárky svým blízkým, které v běžném obchodním domě nenajdou.

Vznikla tak mimochodem malá filatelistická rarita. Na vlastních známkách, které měly v Olympiku premiéru, je uvedené původní logo s označením ANTIKVARIÁT. Známky se totiž připravují s několikaměsíčním předstihem, takže ho už nebylo možné změnit.

A proč „válečné podmínky“? Víkend, kdy se veletrh konal, přibylo do té doby nejvíce pozitivních na COVID-19 od začátku pandemie a od pondělí začal platit zákaz vstupu neočkovaným do restaurací a na hromadné akce. Obrovská nejistota a strach se samozřejmě odrazily i na počtu návštěvníků, který byl ve srovnání s jarním a podzimním Sběratelem nižší.

Přesto se první den před otevřením tvořila před hotelem dlouhá fronta a řada návštěvníků. Spokojení byly také vystavovatelé, zejména ti zahraniční. Oceňovali hlavně fakt, že „někdo vůbec zorganizoval akci, kde se je možné potkat naživo“.

Drtivá většina sběratelských akcí v západní Evropě se už téměř dva roky nekonala a výhled na příští půlrok není bohužel také růžový. Nebudou se konat tradiční burzy v Mnichově ani v Essenu a velmi nejistá je budoucnost celého výstaviště v Sindelfingenu, kde se konal nejstarší filatelistický veletrh v Německu.

Centrem sběratelství se tak v roce  2022 stane stejně jako letos a v loňském roce Praha, kde přivítá sběratele nejprve jarní veletrh Sběratel (25. – 26. března 2022, Olympik Praha), po prázdninách podzimní Sběratel a (9.- 10. září 2022, PVA Expo Praha) a v listopadu vánoční veletrh Sběratel (18. – 19. 11, Olympik Praha).

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • Celostátní sběratelské setkání v Hradci Králové

    Velké setkání sběratelů všech oborů v KD Střelnice.

    22.12.2024 - 22.12.2024

    Hradec Králové, Česká republika

    www.burzavhradci.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum elektrokytar

    Muzeum se sbírkou českých elektrofonických kytar a aparatur.

    Heřmanův Městec, Pardubický kraj

    retrojolana.cz/
  • Vlastivědné muzeum v Olomouci

    1 000 000 sbírkových předmětů nejen ze střední Moravy na jednom místě.

    Olomouc, Olomoucký kraj

    www.vmo.cz
  • Muzeum dýmek

    Muzeum se sbírkou dýmek od 19. století.

    Proseč, Pardubický kraj

    www.muzeumdymek.cz/
  • Muzeum lázeňských pohárků

    "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Tags