VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Poveletržní nabídka rarit z vánočního Sběratele zamíří ke členům Klanu sběratelů ve čtvrtek

Sberatel.info

24. listopadu, 2021

V téměř „válečných podmínkách“ se uskutečnil první ročník vánočního veletrhu Sběratel. Díky nebojácným sběratelům z celé republiky se akce vydařila a našla si pevné místo v kalendáři vystavovatelů i návštěvníků. Členové Klanu sběratelů, kteří se na akci nedostali, si budou moci zajímavosti z akce objednat prostřednictvím formuláře, který během čtvrtka 25. listopadu obdrží e-mailem.

Vánoční veletrh Sběratel se konal od 20. do 21. listopadu v pražském hotelu Olympik. Účastnilo se ho na 70 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Německa, Belgie, Holandska, Francie, Itálie a Monaka, hlavními obory byla filatelie a numismatika doplněná pohlednicemi, cennými papíry a antikvárním zbožím.

Jeho výraznější zastoupení předpokládal i původní název veletrhu – SBĚRATEL / ANTIKVARIÁT. Vzhledem k širokému záběru akce ale nakonec organizátoři zvolili univerzálnější pojmenování VÁNOČNÍ SBĚRATEL. Nový název odráží také jejich snahu přitáhnout na akci nejen sběratele, ale také širokou veřejnost a nabídnout jí možnost zakoupit originální vánoční dárky svým blízkým, které v běžném obchodním domě nenajdou.

Vznikla tak mimochodem malá filatelistická rarita. Na vlastních známkách, které měly v Olympiku premiéru, je uvedené původní logo s označením ANTIKVARIÁT. Známky se totiž připravují s několikaměsíčním předstihem, takže ho už nebylo možné změnit.

A proč „válečné podmínky“? Víkend, kdy se veletrh konal, přibylo do té doby nejvíce pozitivních na COVID-19 od začátku pandemie a od pondělí začal platit zákaz vstupu neočkovaným do restaurací a na hromadné akce. Obrovská nejistota a strach se samozřejmě odrazily i na počtu návštěvníků, který byl ve srovnání s jarním a podzimním Sběratelem nižší.

Přesto se první den před otevřením tvořila před hotelem dlouhá fronta a řada návštěvníků. Spokojení byly také vystavovatelé, zejména ti zahraniční. Oceňovali hlavně fakt, že „někdo vůbec zorganizoval akci, kde se je možné potkat naživo“.

Drtivá většina sběratelských akcí v západní Evropě se už téměř dva roky nekonala a výhled na příští půlrok není bohužel také růžový. Nebudou se konat tradiční burzy v Mnichově ani v Essenu a velmi nejistá je budoucnost celého výstaviště v Sindelfingenu, kde se konal nejstarší filatelistický veletrh v Německu.

Centrem sběratelství se tak v roce  2022 stane stejně jako letos a v loňském roce Praha, kde přivítá sběratele nejprve jarní veletrh Sběratel (25. – 26. března 2022, Olympik Praha), po prázdninách podzimní Sběratel a (9.- 10. září 2022, PVA Expo Praha) a v listopadu vánoční veletrh Sběratel (18. – 19. 11, Olympik Praha).

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • 18. brněnské sběratelské setkání

    Tradiční burza všech sběratelských oborů ve velkém sále veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno.

    12.04.2025 - 12.04.2025

    Brno, Česká republika

    https://www.filabrno.net...
  • Retro Garáž jaro

    Veteránská burza spojená s aukcí.

    26.04.2025 - 26.04.2025

    Lysá nad Labem, Česká republika

    https://www.retro-garaz....
  • Veletrh Antique jaro

    Největší domácí veletrh starožitností.

    24.04.2025 - 27.04.2025

    Praha, Česká republika

    https://www.asociace.com...
  • MIF International Money Fair Jaro

    Největší veletrh bankovek v Evropě.

    02.05.2025 - 04.05.2025

    Maastricht, Nizozemsko

    https://mifevents.com/ab...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Poštovní muzeum

    Muzeum se sbírkou poštovních známek.

    Praha, Hlavní město Praha

    https://www.postovnimuzeum.cz/cs...
  • Muzeum klasického knihařství

    Muzeum se sbírkou uměleckých vazeb.

    Rožďalovice, Středočeský kraj

    www.rajman.cz/
  • Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

    Muzeum s rozmanitou víceoborovou působností. Jeho zájem se kromě jiného orientuje i na prostředí raně průmyslového období regionu, především na fenomenální karosářskou dílnu Josefa Sodomky. Důsledkem tohoto zájmu je nedávné zrestaurování unikátního vozu Aero 50 Dynamik a jeho zařazení do sbírek muzea.

    Vysoké Mýto, Pardubický kraj

    https://www.muzeum-myto.cz/cs...
  • Muzeum kuriozit a fotografií

    Majitelé muzea shromáždili tisíce předmětů z cest po světě bez ohledu na hodnotu a uměleckou kvalitu.

    Lezník u Poličky, Pardubický kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky