Články na téma: aukce

Na Aukru byl největší zájem o stříbro, Jana Saudka, bankovky 1 000 Kč s přetiskem a vltavíny

V březnových aukcích se prodaly investiční stříbrné mince za téměř 900 tisíc korun či tisícikoruny s přetiskem v zajímavé sběratelské postupce. Nového majitele našly rovněž vzácné vltavíny a litografie Jana Saudka. Kuriozitou pak byl prodej 108 výtisků hororových příběhů publikovaných pod názvem Stopy hrůzy.

V Evropě se bude poprvé dražit kostra Tyrannosaura rexe, vědci s tím nesouhlasí

Pozůstatky masožravého dinosaura staré kolem 67 milionů let bude 18. dubna prodávat švýcarská aukční síň Koller, cenu odhaduje na pět až osm milionů švýcarských franků (122 až 195 milionů Kč).

Prodává se Zrzavý, Kulhánek, veteráni i kolekce Divadla Járy Cimrmana

Zatímco v numismatice se v únoru prodaly na Aukru dukáty z let 1978-1982 či mince ČNB oslavující takzvané kulturní památky technického dědictví, v plně funkčním Citroenu DS 23 Pallas může odjet nový majitel na první jarní vyjížďku. Milovníci umění si přišli na své v aukci pastelu Jana Zrzavého a jeden ze sběratelů knih si koupil 11 děl Jiřího Kulhánka. Třešničkou na dortu pak byla aukce kolekce her Divadla Járy Cimrmana k výročí půlstoletí jeho existence.

Kupkův obraz Complexe, který vlastnil James Bond, se vydražil za téměř 123 milionů Kč

Obraz Františka Kupky s názvem Complexe, který pochází z pozůstalosti zesnulého herce Seana Conneryho, se v Londýně vydražil za 4,646.000 liber (122,9 milionu korun).

Nejdražší položkou na Aukru byly v listopadu medaile Karla Gotta za 240.000 korun

Hodnota medailí vzrostla i díky tomu, že je zpěvák tři měsíce před svou smrtí podepsal. Na druhém místě skončila občanská varianta Řádu bílého lva, za který nový majitel zaplatil 140.000 korun. Za 23 500 Kč se prodal šlapací moskvič.

Na Aukru byla v říjnu nejdražší položkou desetidukátová medaile, velká bitva se strhla o zachovalý Spartak

Medaile „Oživenie Kremnického Baníctva“ byla v roce 1934 vyražena v počtu pouhých 68 kusů a nakonec se vydražila za 1,3 mil. Kč. Na druhém místě s částkou 930.000 korun skončila sada dukátů Karla IV. z přelomu 80. let minulého století.

Aukce Retro Garáž proběhne poprvé v Praze a nabídne řadu rarit

Vzácný exemplář Tatry 613 v provedení Speciál určený výhradně pro tehdejší vládní špičky bývalého Československa, pitoreskní BMW Isetta z roku 1957 nebo motocykl Jawa 500 OHC s nejvzácnější variantou motoru typu 15/00 “šnek“ nabídne aukce Retro Garáž, jež bude součástí výstavy Glasurit Classic Expo. Ta se uskuteční 29. – 30. října na výstavišti PVA Expo Praha.

Aukce Antium Aurum nabídne svatováclavské dukáty i vzácnou medaili s nejvyšším hodnocením zachovalosti na světě

Medaile „Dokončení stavby chrámu sv. Víta z roku 1929“ s vyvolávací cenou 50.000 euro (1 250 000 Kč) s hodnocením MS 66 od firmy NGC, která je jediným exemplářem s tímto hodnocením na světě (NGC TOP POP), bude jedním z vrcholů dražby, kterou pořádá 30. září v pražském hotelu Carlo IV. aukční dům Antium Aurum.

Aukru kralovaly spisy Karla Kryla a mercedes ze „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

Červencové aukce ovládl prodej sady čtyř svatováclavských dukátů z roku 2014 za 2 880 000 Kč. Na druhém místě skončil mercedes z roku 1968. Zájem o veterány byl v první polovině léta celkově vysoký, radost si udělal i nový majitel Škody Felicia z roku 1961 či renovované „sajdy“ Jawa 350. Letní raritou se stal prodej sebraných spisů Karla Kryla za 105 000 Kč.

Na Aukru byly v červnu nejdražší dukáty, zájem byl ale i o benjo, felicii či kultovní první číslo Čtyřlístku

V žebříčku deseti nejzajímavějších aukcí vede prodej novoražeb svatováclavských dukátů z roku 1937 za 1 750 000 Kč. Radost si ale udělal i nový majitel Škody Felicie z roku 1959 za 250 000 Kč. Sběratel komiksů pak vyhrál aukci kultovního prvního dílu Čtyřlístku za 35 200 Kč.

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

  • vánoční veletrh Sběratel

    Největší předvánoční setkání sběratelů známek, mincí, bankovek, pohlednic a dalšího sběratelství.

    22.11.2024 - 23.11.2024

    Praha , Česká republika

    www.sberatel.info/vanoce...
  • Šperky a kameny

    Veletrh zaměřený na autorské šperky, minerály, fosilie a věci pro vlastní tvoření.

    30.11.2024 - 30.11.2024

    Praha, Česká republika

    www.sperkyakameny.eu
  • Celostátní sběratelské setkání v Hradci Králové

    Velké setkání sběratelů všech oborů v KD Střelnice.

    22.12.2024 - 22.12.2024

    Hradec Králové, Česká republika

    www.burzavhradci.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Štítky