Odborná společnost filatelistických studií (OS FS) Svazu českých filatelistů pořádá ve dnech 12. až 17. listopadu na Kafkově náměstí v Praze, v rodném domě Franze Kafky, první výstavu vzácností ze sbírek předních českých filatelistů s názvem „Filatelie – rarity a příběhy“.
Výročí 150 let Velké pardubické, výtvarníka Vladimíra Tesaře a založení Světové poštovní unie, to jsou náměty říjnových známek České pošty.
Poštovní známka Osvobozená republika s vyznačenou hodnotou “50/50h Doplatit” byla jednou z nejsledovanějších položek dražby pořádné aukčním domem Burda. Celkem se dražilo více než 3500 filatelistických položek.
V Evropě se objevil artefakt, který nikdo jiný nemá. Český sběratel získal vzácný adresní štítek z lodní pošty Titaniku. Tento malý kus papíru nese v sobě nejen historii slavného zaoceánského parníku, ale také vzácnou stopu po tragické události. Široká veřejnost ho bude vůbec poprvé moci spatřit na podzimním veletrhu Sběratel 6. – 7. září opět na výstavišti PVA Expo v Praze.
Nejkrásnějším aršíkem za rok 2023 je aršík České pošty z emise Shakespearovské hry. Společné první místo obsadila tato emise na mezinárodní soutěži Premio Internationale d´Arte Filatelica, Asiago.
Populární „smalíci“, v originále „emoji“ jsou zajímavým oživením emisního plánu Českém pošty. Ta vzdává také hold spisovateli Eduardu Petiškovi a na známce se nově objevuje štika, okoun nebo čolek.
Česká pošta bere sběratele na výlet do Mariánských lázní, na hrad Loket nebo do pražské Botanické zahrady. A víte, že koník na Letenském kolotoči je potažen opravdovou kůží?
Poštovní známku věnovanou bratrům Oldřichu a Lubomírovi Lipským vydává Česká pošta. Syn režiséra Oldřicha Lipského Dalibor pak připravuje na červen spolu s městem Pelhřimov vzpomínkovou akci na svého otce, pelhřimovského rodáka, který by letos oslavil 100. narozeniny. Zároveň pracuje na novém dokumentu o něm.
Do pražského hotelu Olympik se od 22. do 23. března chystá na osmdesát prodejců z celého světa, mimo jiné dorazí s kompletním sortimentem svých známek Německá pošta. Návštěvníkům budou nabízet poštovní známky, mince, bankovky, medaile, pohlednice a další sběratelský materiál.
Nepoužitý blok dvanácti prvních známek světa Penny Black z roku 1840 se v pražském aukčním domě Burda Auction prodal za 9,1 milionu korun. Jde tak o nejdražší zahraniční známky v české aukci, uvedl majitel aukčního domu Richard Burda. Nového majitele našla rovněž jedna z nejvzácnějších československých známek, takzvaná žilkovaná desetikoruna.