VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Články na téma: zajímaví sběratelé

„Nesbírejte artefakty jen od stolu, něco zažijte, obohatíte si sbírku a zároveň tím získané předměty získají auru oné události,“ radí sběratel, který letěl posledním letem ČSA

Největší sběratelskou cenu mají věci s příběhem a úplně nejlepší je, když sám sběratel je součástí příběhu. To je případ posledního letu Českých aerolinií, kterého se účastnil Michal Pupcsik. Sběratel se širokým záběrem přes řadu oborů, si z cesty přivezl nejen neopakovatelný zážitek, ale také řadu sběratelských artefaktů. Část z nich bude k vidění na vánočním Sběrateli.

Na jarním Sběrateli budou mít premiéru vlastní poštovní známky veletrhu Sběratel. Jedny z posledních, které tiskla Poštovní tiskárna cenin

První vlastní známky veletrhu Sběratel budou poprvé v prodeji na jarním veletrhu Sběratel ve dnech 27. a 28. března v pražském hotelu Olympik. Jedná se o dva motivy – vedle loga veletrhu to je obrázek dívky hledící na Petřínskou rozhlednu v Praze pojatý ve stylu art deco. Poštovní známce dominuje vzkaz „Staň se sběratelem i ty!“. Autorem grafiky je výtvarník Roman Sedlák, který mimo jiné vytvořil oceňování poštovní známky k expu Světové výstavy poštovních známek Praga 2018.

Má smysl investovat do autogramů? Přečtěte si, které autogramy se v čase nejvíce zhodnotily a jak a kde je bezpečně nakupovat

Sběratelství rukopisů je krásný koníček, kdy se můžete dotýkat stejného papíru, který měl v rukou Vladislav Jagellonský, Albert Einstein nebo Vlasta Burian. Myšlenkami se na chvíli přenesete do jejich doby. Sbírání podpisů v sobě může slučovat nejen krásu sběratelství, ale i možnost významně zhodnotit své úspory. Jako každá investice do sběratelských předmětů se i tento typ investování vyznačuje specifiky a nejde dopředu odhadnout, jak se cena bude vyvíjet. Autogramy samozřejmě najdete také na jarním veletrhu Sběratel od 27. do 28. března v pražském hotelu Olympik.

„Sběratelství před rokem 1989 bylo „únikovou aktivitou, sbírky pohlednic z exotických krajin nahrazovaly cestování,“ vzpomíná Luboš Čech, předseda Klubu sběratelů kuriozit. Ten je dosud největším sběratelským klubem v České republice

S nadsázkou se dá říct, že Klub sběratelů kuriozit (KSK) sdružuje sběratele všeho, co se dá sbírat. Každopádně před rokem 1989 plnil funkci aukčních portálů i sociálních sítí. Pokud se chtěl sběratel setkávat, vyměňovat, prodávat a nakupovat, členství v KSK bylo jednou z mála možností, jak se dostat do kontaktu se sběrateli z různých koutů republiky. Stát se členem ovšem nebylo jednoduché, jak říká v rozhovoru současný předseda Luboš Čech, na členství se čekalo, protože počet členů byl limitován.

Až přijde zájem získat třetí, čtvrtý a další exponát, to je pak sběratelská jiskra, která se změní v plamínek!

Ladislav Likler, tvůrce největší sbírky sýrových etiket a dokumentů o sýrech na světě, rytíř Řádu Camembert a hlavně milý a příjemný člověk, stál několik desítek let v čele Klubu sběratelů kuriozit. Ten najdete i letos na veletrhu Sběratel. Před veletrhem se s námi podělil o řadu zajímavých názorů, mimo jiné na to, jak vzniká sbírka a kdo je podle jeho mnohaletých zkušeností sběratel.

Od středověku po současnost: Kdo byli zakladatelé mineralogie v regionu Čech, Moravy a Slovenska?

Detailního, zasvěceného a čtivého průvodce po životech osobností, které se zasadily o vznik a rozvoj mineralogie připravil na jaře speciálně pro portál sberatel.info mineralog a soudní znalec Karel Mařík. Nyní chystá jeho pokračování, které začne vycházet od příštího týdne až do začátku veletrhu Minerály a drahé kameny, jež proběhne jako součást veletrhu Sběratel od 7. do 8. září v Praze. Aby byla zachována kontinuita vyprávění, zveřejňujeme jeho průvodce do vzdálené i nedávné historie geologie, mineralogie, montanistiky a paleontologie v regionu Čech, Moravy a Slovenska znovu jako první díl.

Originální vynálezy českých kutilů se sešly v Muzeu Hlučínska

Důmyslné pastičky na myši, držák na rohlíky či smeták na hokejce, díky kterému se nemusíte ohýbat a dostanete se s ním i pod nábytek, to jen zlomek exponátů z výstavy kutilských vynálezů „Udělej si sám“, které vystavuje až do 27. května Muzeum Hlučínska. Část z nich pochází i ze sbírek známého pořadu Receptář nejen na neděli, ze kterých je zapůjčila Kateřina Kalendová, vdova po televizním moderátorovi Přemku Podlahovi. Jak píše server idnes.cz vystavené vynálezy pocházející z období 50. až 80. let tak vzdávají hold národnímu fenoménu: vynalézavosti kutilů a zlatým českým ručičkám.

V Plzni je výstava českých elektrických kytar, měly světový zvuk

V plzeňském kulturním centru DEPO2015 je do 18. května k vidění výstava o historii československých elektrofonických kytar. Svých 136 nástrojů ukazuje sběratel Jaromír Jíra z Plzně. České kytary sbírá od roku 1999, kdy se začaly ztrácet z bazarů. Dohromady jich má 175 a sám je zrenovoval. Všechno jsou postaru elektrofonické, dnes se říká elektrické kytary, řekl ČTK Jíra.

Nadšenci v Trutnově vytvořili sbírku veteránů značky Škoda

Nadšenci v Trutnově vytvořili pozoruhodnou sbírku historických vozů Škoda, ve které jsou zastoupené různé modely této značky vyrobené od roku 1935 do roku 1990. Od loňského roku je expozice přístupná také zájemcům, kteří se mohou na návštěvu telefonicky objednat.

Před 190 lety se narodil vlastenec, sběratel a mecenáš Vojtěch Náprstek

Vlastenec, sběratel, cestovatel a mecenáš Vojtěch Náprstek, narozený 17. dubna 1826, se do dějin vepsal jako zakladatel muzea mimoevropských kultur, které založil v Praze v listopadu 1862 pod názvem České průmyslové muzeum. Instituce sídlící v pražském domě U Halámků se po smrti svého zakladatele přeměnila na národopisné muzeum, které nese Náprstkovo jméno.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

  • Muzeum lázeňských pohárků

    "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

  • Městské muzeum

    Muzeum s expozicí drahých kamenů.

    Nová paka, Královéhradecký kraj

    muzeum.cz/
  • Muzeum železnice

    Muzeum se sbírkou železnic.

    Radim u Luže, Pardubický kraj

    soukrome-muzeum-drahy.webnode.cz/...
  • Muzeum panenek a medvídků

    Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

    Troskovice, Liberecký kraj

    www.muzeumpanenek.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky